Genç Pediatristler Kongresi

Yayın Arşivi



  • 1. Gün 5 Mart 2021
  • 2. Gün 6 Mart 2021
  • 3. Gün 7 Mart 2021
05.03.2021, Cuma
KURS 1 KURS 2
SAAT YOĞUN BAKIM Video için Tıklayın Moderatörler:
Agop Çıtak, Fatih Aygün
SAAT NEFROÜROLOJİ Video için Tıklayın Moderatör:
Nur Canpolat
17.00-17.30 Çocuklarda Tip1 solunum yetmezliğinde
mekanik ventilasyon uygulamaları
Emine Ülgen,
Agop Çıtak
17.00-17.45 Antenatal Hidronefroz Hülya Tıkıroğlu,
Seha Saygılı
17.45-18.15 Çocuklarda Tip2 solunum yetmezliğinde
mekanik ventilasyon uygulamaları
Müge Deveci,
Cansu Durak
18.00-18.45 Enürezis'e yaklaşım Ece Söylem Avlaç,
Ayşe Akbaş
18.30-19.00 Non invaziv mekanik ventilasyon uygulamaları Mirsaid Aghalarov,
Fatih Aygün
19.00-19.45 Taş hastalıklarına yaklaşım Büşra Hotaman.
Ebru Demirgan
19.15-19.45 Yüksek frekanslı osilatör ventilasyon uygulamaları Cansu Durak,
Fatih Aygün
19.45-20.00 Tartışma ve Kapanış
19.45-20.00 Tartışma ve Kapanış
KURS 3 KURS 4
SAAT YENİDOĞAN Video için Tıklayın Moderatör:
Tuğba Erener Ercan,
Evrim Kıray Baş
SAAT DERMATOLOJİ Video için Tıklayın Moderatör:
Zekayi Kutlubay
17.00-17.45 Doğum Salonu Uygulamaları Cansu Koç,
Aslan Yılmaz
17.00-17.45 Olgularla Sık Karşılaşılan döküntüler-1 Yusuf Günay
18.00-18.45 Respiratuar Distres Sendromu Çisem Duman Kayar,
Ersin Ulu
18.00-18.45 Olgularla Sık Karşılaşılan döküntüler-2 Neval Altunkalem
19.00-19.45 Nekrotizan Enterokolit Ceren Suna,
Nesrin Kaya
19.00-19.30 Tartışma ve Kapanış
19.45-20.00 Tartışma ve Kapanış
KURS 5
SAAT KARDİYOLOJİ Moderatörler:
Funda Öztunç,
Rukiye Eker,
Celal Akdeniz,
Reyhan Dedeoğlu
17.00-17.45 Çocukluk Çağı EKG değerlendirmesi Funda Öztunç
18.00-18.45 Çocukluk Çağı disritmileri Yakup Ergül
19.00-20.00 Olgular ve Tartışma Ezgi Mollaoğlu,
Fatih Karagözlü,
Nujin Uluğ,
Yusuf Coşkun
19.00-20.00 Olgular ve Tartışma
06.03.2021, Cumartesi
SEZAİ BEDRETTİN TÜMAY SALONU ÖZDEMİR İLTER SALONU
SAAT PROGRAM SAAT PROGRAM
10:00-10:30 Açılış
Video için Tıklayın
10:30-12:30 ÇOCUK ENFEKSİYON VE ÇOCUK GÖĞÜS HASTALIKLARI
Video için Tıklayın

Video için Tıklayın
10:30-11:30 NEFROLOJİ
Video için Tıklayın
Oturum Başkanları:
Haluk Çokuğraş, Ergin Çiftçi
Konuşmacılar: Oturum Başkanı:
Salim Çalışkan, Cengiz Candan
Konuşmacılar
Olgularla çocuklarda covid-19 yönetimi İremnaz Karahan, Gözde Apaydın Deprem ve Tecrübelerimiz Şule Papağan, Lale Sever
Berfin Ayla Hastürk, Pınar Önal 11:30-12:30 ACİL
Video için Tıklayın
Gizem Yılmaz, Azer Kılıç Başkan Oturum Başkanı:
Metin Uysalol, Mehmet Satar
Konuşmacılar
Pediyatrik Kardiyopulmoner resüsitasyonda güncellemeler Berrak Öztosun, Sinem Oral Cebeci
12:30-13:00 YEMEK ARASI
13:00-14:00 UYDU OTURUMU:NOVARTİS
NADİR OTOİNFLAMATUAR HASTALIKLAR: SİSTEMİK JIA VE CAPS
Video için Tıklayın
14:00-15:00 ROMATOLOJİ
Video için Tıklayın
14:00-15:00 SOSYAL PEDİATRİ
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı:
Özgür Kasapçopur,
Kenan Barut
Konuşmacılar Oturum Başkanı:
Emel Gür, Perran Boran
Konuşmacı
Olgular ile MIS-C Nur Çebi, Fatih Haşlak Anne sütü ile beslenme ve tamamlayıcı beslenmeye geçiş Gülçin Ünlü, Mehmet Cihan Şentürk
Olgular ile HSP Mehmet Durukan, Mehmet Yıldız
15:00-15:15 ARA
15:15-16:15 UYDU sempozyumu
0-1 yaş Fonksiyonel GIS problemlerine Yaklaşım
Konuşmacı: Turan TUNÇ, Moderator TUFAN KUTLU

Video için Tıklayın
15:15-16:15 Uydu Sempozyumu
16:15-17:15 HEMATOLOJİ
Video için Tıklayın
16:15-17:15 GASTROENTEROLOJİ
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı:
Tiraje Çelkan, Özcan Bör
Konuşmacılar Oturum Başkanı:
Fügen Çullu Çokuğraş, Ömer Faruk Beşer
Konuşmacılar
Pulmoner emboli tanı ve tedavisine yaklaşım Merve Karaca Şahin, Ayşe Gonca Kaçar Malnutrisyon: Nasıl tanıyalım? Aybüke Gurup Özen, Erkan Akkuş
Olgularla Yenidoğan Dönemi trombozuna yaklaşım Özge Kaynar, Burcu Kılınç, Simge Çınar Özel Besin Alerjisi Aylin Ünver Günay, Ahsen Dönmez Türkmen
17:15-18:15 ONKOLOJİ
Video için Tıklayın
17:15-18:15 GASTROENTEROLOJİ
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı:
Dildar Bahar Genç, Çağlar Çıtak
Konuşmacılar Oturum Başkanı:Yaşar Doğan, Zerrin Önal Konuşmacılar
Çocuk kanserlerinde uyarıcı bulgular (Malignite olmasın?) Taha Yasin Akın, Hasan Yanık, Süheyla Ocak Transaminaz yüksekliği olan hastaya yaklaşım Asiye Elvan Kumkayır, Elif Küçük, Yaşar Doğan
19:00 SOSYAL PROGRAM
Video için Tıklayın
SEZAİ BEDRETTİN TÜMAY SALONU
SAAT PROGRAM
Video için Tıklayın
10:00-10:30 Açılış

10:30-12:00 Oturum Başkanı :
Pandemic effects on pediatric residency- views from different countries
Konuşmacılar
Ruya Meric-Turkey
Roy Gavin Stone-Ireland
Vaile Valeriu Lupu-Romania
Marija Slobođanac-Croatia
Enrica Manca-Italy
Dmitry Sladkov-Russia
07.03.2021, Pazar
SEZAİ BEDRETTİN TÜMAY SALONU ÖZDEMİR İLTER SALONU
SAAT PROGRAM SAAT PROGRAM
10:00-11:00 ALERJİ
Video için Tıklayın
10:00-11:00 ADOLESAN
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı: Hasan Yüksel,
Mustafa Özgür Pirgon
Konuşmacılar Oturum Başkanı:Oya Ercan,
Hasan Hakan Seyisoğlu
Konuşmacılar
Anafilaksi ve Ayırıcı Tanısı İlayda Altun,
Sezin Aydemir
Adolesanda menstruasyon ilişkili sorunlar:
Endokrinolog ve jinekolog görüşleriyle olgular
Hasan Karakaş,
Elif Akşahin
Gürkan Tarçın
Astımda Akılcı İlaç Kullanımı Şevki Varol,
Ayça Kıykım
11:00-12:00 ALERJİ
Video için Tıklayın
11:00-12:00 HİPOGLİSEMİYE MULTİDİSİPLİNER YAKLAŞIM
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı:
Zeynep Tamay,
Tufan Kutlu
Konuşmacılar Oturum Başkanı:Olcay Evliyaoğlu,
Fatma Nilgün Köksal
Konuşmacılar
Çocuklarda solunum yolu alerjilerinde
tamamlayıcı vealternatif tıp kullanımının
değerlendirilmesi; tek merkez deneyimi
Zeynep Hızlı Demirkale Yenidoğan döneminde acil yaklaşım Emre Ceyhun,
Ersin Ulu
Çocuklarda bağışıklık güçlendiriciler nasıl etki eder? Esra Yücel Endokrinolojik açıdan hipoglisemi ayırıcı tanısı Emre Ceyhun
Hande Turan
Metabolik açıdan hipoglisemi ayırıcı tanısı Gulustan Musayeva,
Duhan Demircioğlu Hopurcuoğlu
13:00-13:30 YEMEK ARASI
13:30-15:30 NADİR HATEMİ SALONU
PANDEMIC EFFECTS ON PEDIATRIC RESIDENCYVIEWS
FROM DIFFERENT COUNTRIES
Video için Tıklayın
13:30-14:30 Tedavi edilebilen Lizozomal Depo Hastalıkları,
Konuşmacı: Ayşe Çiğdem Aktuğlu Zeybek,
Oturum Başkanları: Ertuğrul Kıykım, Hilmi Apak
Video için Tıklayın
14:30-15:30 AKADEMİK TOPLANTI
Video için Tıklayın
14:30-15:30 KARDİYOLOJİ
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı:Özgür Kasapçopur Konuşmacı Oturum Başkanı: İbrahim Halil Demir,
Cenap Zeybek
Konuşmacı
Bilimsel Makale Yazımı M.Şükrü Sever Ne zaman Konjenital Kalp Hastalığı Düşünelim? Murat Kardaş,
İlker Kemal Yücel
15:30-16:00 ARA
16:00-17:00 OTİZME MULTİDİSİPLİNER YAKLAŞIM

Video için Tıklayın
16:00-17:00 NÖROLOJİ
Video için Tıklayın
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı: M.Tayyip Kadak,
Soner Sertan Kara
Konuşmacılar Oturum Başkanı: Sema Saltık,Hacer Ergin Konuşmacılar
Çocuk Psikiyatrisi gözüyle Otizm Burak Doğangün Periferik fasiyal paraliziye yaklaşım Neslihan Gücüyener,Ceren Bibinoğlu Amirov
Metabolizma gözüyle Otizm Kağan Çalışgan
Oğuzhan Tin ,
Ertuğrul Kıykım
Akut yürüme bozukluğuna yaklaşım Nursena Kologlu Ateş,
Esma Şengenç
17:00-18:00 GENETİK
Video için Tıklayın
17:00-18:00 NÖROLOJİ
Video için Tıklayın
Oturum Başkanı: Beyhan Tüysüz,
Çiğdem El
Konuşmacı Oturum Başkanları:Hasan Tekgül,
Feyza Koç
Konuşmacılar
Dismorfik Çocuğa Yaklaşım Banu Nur Enfeksiyöz-Otoimmün Ensefalitler ve Klinik İpuçları Gülşah Ortan
Seda Kanmaz
Sanem Yılmaz
Ne zaman hangi genetik testi isteyelim Dilek Uludağ Alkaya,
Esra Usluer
18:00 ÖDÜLLÜ BİLİM SINAVI-KAPANIŞ OTURUMU
Video için Tıklayın
19:00 SOSYAL PROGRAM
Video için Tıklayın